با توجه به تغییراتی که اخیرا در وب سایت ایجاد شده چناچه در استفاده از هر یک از بخش های سایت با مشکل و یا سوالی مواجه شدید با رابط کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان تماس حاصل فرمایید.          از تاریخ 1391/4/5 خانه ریاضیات اصفهان به عضویت شورای طرح امانت بین کتابخانه ای در آمد.معرفی کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی شهرداری اصفهان، به عنوان اولین مرکز چند رسانه­ای در شهر اصفهان و با زیربنایی بالغ بر ۱۲۰۰۰ مترمربع در پنج طبقه احداث شده و نمای خارجی آن مکعب شکل می­باشد. لازم به ذکر است این مرکز با ویژگی­های منحصر به فرد خود، روزانه پاسخگوی نیاز بیش از ۲۰۰۰ نفر از شهروندان می باشد.

کتابخانه مرکزی سعی دارد با توسعه فعالیت­ بخش­های موجود و گسترش خدمات خود، همگام با آخرین پیشرفت­ها و دستاوردها در زمینه خدمات کتابخانه­ای و فناوری اطلاعات، بیش از پیش در خدمت به شهروندان، مراجعین و علاقه مندان به کتاب و اطلاعات باشد. برخی از بخش­ها و خدمات کتابخانه مرکزی عبارتند از:

ü     خدمات کتابخانه­ای

-        بخش امانت کتاب (مخزن با بیش از ۱۱۰ هزار جلد کتاب)

-        بخش دیداری- شنیداری(با دارا بودن بیش از ۴۸۰۰ عنوانCD  و DVD در موضوعات مختلف)

-        بخش مرجع (مخزن با بیش از ۱۱ هزار جلد کتاب مرجع)

-        بخش کتب نفیس (مخزن با بیش از ۷۰۰۰ جلد کتاب خطی، چاپ سنگی و نفیس)

-        بخش نشریات جدید ( با بیش از ۳۲۰ عنوان مجله و ۲۰ عنوان روزنامه)

-        بخش نشریات قدیمی

-        سالن مطالعه (ویژه دانشجویان ارشد و دکترا)

-        مشاوره تحصیلی

ü     خدمات وب و دیجیتال

-        پورتال تحت وب کتابخانه دیجیتال  www.dlim.ir

  • منابع خطی، نفیس، چاپ سنگی و ...(با قابلیت تورق آنلاین و دانلود طبق قوانین)
  • منابع گویا www.audio.dlim.ir
  • منابع چند رسانه­ای

-        بخش اطلاع رسانی www.isfill.ir

  • شاخه مرکز منطقه­ای اطلاع رسانی علوم و فناوری شیراز و پایگاه علوم استنادی جهان اسلام
  • قابلیت دسترسی به پایگاههای فارسی (نمایه، نمامتن، مگیران، سیویلیکا و ...) و بیش از ۲۰ پایگاه لاتین

-        سالن اینترنت

ü     خدمات جنبی

-        سالن اجتماعات باگنجایش ۳۳۰ نفر(ویژه برگزاری سمینارهای علمی و فرهنگی)

-        سالن آموزش با گنجایش ۷۰ نفر (ویژه برگزاری دوره­های آموزشی)

-        گالری های هنری (با ظرفیت ۱۵۰۰ عدد تابلو)

ü     خدمات توسعه فرهنگ مطالعه

- طرح امانت بین کتابخانه­ای

به واسطه این طرح کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان،‌ دانشگاه اصفهان،‌ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشگاه صنعتی، دانشگاه صنعتی مالک اشتر، دانشگاه هنر ، دانشگاه پیام نور و مرکز تحقیقات معلمان منابع خود را جهت امانت و دسترسی اعضای یکدیگر به اشتراک می­گذارند. مخاطبین این طرح ؛ پزشکان، اعضای هیأت­های علمی، دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و بالاتر می­باشند، که می­توانند علاوه بر منابع کتابخانه­های وابسته به سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان از کلیه منابع سایر کتابخانه های عضو این طرح که بالغ بر نیم میلیون جلد کتاب فارسی و لاتین است، استفاده نمایند.

- طرح پیک دانایی

در این طرح جهت تامین رفاه و آسایش شهروندان به ویژه اقشار خاصی از جامعه که جهت مراجعه حضوری به کتابخانه با مشکل مواجه هستند، کتابخانه پس از درخواســت تلفنی اعضاء اقدام به ارسال و بازگشت کتاب از طریق پیک رایگان می نماید. اولویت در این طرح با جانبازان ۵۰% به بالا، معلولین جسمی و حرکتی و سالمندان بیش از ۶۰ سال می باشد.

- طرح کتاب مادر کودک

مادران و بانوان گرامی با عضویت در این طرح می توانند طی یک دوره زمانی مشخص سی دی و کتاب هایی را در زمینه بارداری و در قالب پنج بسته که به ترتیب با عناوین؛ مراقب های قبل از بارداری، مراقبت های دوران بارداری و مراقبت های بعد از زایمان می­باشند را بصورت جداگانه هرکدام به مدت یکماه امانت گرفته تا با مطالعه آنها به سلامت روحی و جسمی خود ، خانواده و فرزندانشان کمک نمایند.

- باشگاه مبادله کتب اهدایی

اهدای کتاب، سنتی مرسوم و پسندیده بوده و یکی از راههای بالا بردن سرانه مطالعه در کشور می باشد. لذا کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان در راستای ارتقای فرهنگ کتابخوانی اقدام به برپایی باشگاه مبادله کتب اهدایی نموده است تا هموطنان عـزیز بتوانند با سهیم شدن در این امر پسندیده، پس از مطالـعه کتاب خویش آن را در اختیار فـرد دیگری قـرار داده و خود نیز کتاب دیگری جهت مطالعه انتخاب نمایند.

 

 

آدرس: اصفهان، خیابان باغ گلدسته، روبروی پارک شهید رجایی

تلفن: ۲۲۳۹۹۳۸-۲۲۳۹۹۳۶-۲۲۳۵۴۱۰    فاکس: ۲۲۳۹۹۳۵

پایگاه اینترنتی: www.cle.ir


آخرین بروزرسانی ( شنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۴۰ )
 
طراحی شده توسط رسول خالقی

/p>

شما از یک مرورگر غیر استاندارد استفاده می کنید