با توجه به تغییراتی که اخیرا در وب سایت ایجاد شده چناچه در استفاده از هر یک از بخش های سایت با مشکل و یا سوالی مواجه شدید با رابط کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان تماس حاصل فرمایید.          از تاریخ 1391/4/5 خانه ریاضیات اصفهان به عضویت شورای طرح امانت بین کتابخانه ای در آمد.معرفی اعضا و طرح
معرفی خانه ریاضیات اصفهان

خانه ریاضیات اصفهان، نخستین خانه ریاضیات ایران و جهان است که به دنبال تشکیل ستاد ملی سال جهانی ریاضیات و با کمک شهرداری اصفهان در این شهر علم‌دوست و تاریخی و با همت عده‌ای علاقه‌مند به علوم ریاضی، آموزش و جوانان در سال ۱۳۷۷ آغاز به کار نموده است.

تجربه بیش از ۲۰ سال جلسات بعدازظهرهای دوشنبه معلمان ریاضی اصفهان و تشکیل مرکز بررسی ریاضیاتدبیرستانی از سال ۱۳۵۸ که در آن­ها دیوارهای جدایی بین معلمان مقاطع مختلف تحصیلیشکسته شد و این رویداد منشاءخدمات زیادی به جامعه علمی کشور شد، گروهی از معلمان واساتید ریاضی را بر آن داشت تا یک موسسه غیردولتی برای ارتقاء دانش ریاضی تشکیلدهند.
اگرچه ایجاد مرکز تحقیقات معلمان اصفهان به عنوان الگویی برای تشکیل پژوهشگاه­های معلم در سراسر کشور، برگزاری مسابقات ریاضی که منجر به اجرای المپیاد ریاضی ایران و به دنبال آن المپیادهای دیگر علمی و حضور موفق جوانان ایرانی در عرصه­های بین­المللی گردید، انجام مطالعه افت ریاضی که منجر به انتشار نشریات متعدد توصیفی در زمینه علوم ریاضی شد و بسیاری دیگر از ابزارهای  توسعه دانش ریاضی را همراه داشت و نیز الگو­سازی جهت تشکیل انجمن علمی آموزشی معلمان برخی از نتایج این جلسات است، ولی از همه مهمتر هم­فکری و همکاری مشترک معلمان و توسعه تحقیقات گروهی بین این عزیزان و برگزاری نخستین کنفرانس آموزش ریاضی در ایران را در سال ۱۳۷۵ به دنبال داشت.
از سوی دیگر کمیسیون بین­المللی آموزش ریاضی(ICMI) و اتحادیه بین­المللی ریاضی( IMU) پیشنهاد اعلام سال جهانی ریاضیات را برای سال ۲۰۰۰ عنوان نمودند که مورد تأیید یونسکو قرار گرفت و در سال ۱۹۹۳ این مسئله رسماً اعلام گردید. در حاشیه بیست و پنجمین کنفرانس ریاضی کشور که دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید، مسئله فعالیت ایران در زمینه توسعه دانش ریاضی و تلاش در جهت عمومی­سازی علم ریاضی در ایران به این مناسبت مطرح شد. تا این که سرانجام در ملاقات­های مسئول کمیته علمی نخستین کنفرانس آموزش ریاضی ایران با استاد احمد بیرشک مسئله تشکیل ستاد ملی سال جهانی ریاضیات مطرح که پیشنهاد استاد احمد بیرشک در این راستا،مورد تأیید وزیر آموزش و پرورش و معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری قرار گرفت.
سرانجام ستاد ملی سال جهانی ریاضیات به ریاست رئیس جمهورو با دبیری وزارت فرهنگ و آموزش عالی، طرح خانه ریاضیات را به عنوان  یکی از طرح­های اجرایی خود به تصویب رساند.
نخستین خانه ریاضیات طی موافقت نامه­ای که بین شهرداری اصفهان و معاونت پژوهشی وزارت فرهنگ و آموزش عالی و با موافقت استاندار وقت (جانشین شورای اسلامی شهر) در این شهر تاریخی شکل گرفت.

بر اساس آن تعهد و حمایت وزارت علوم این مرکز به عنوان یک انجمن علمی رسمی تأیید شد و شهرداری اصفهان تأمین مکان و هزینه­های جاری را تعهد نمود و سرانجام در سال ۱۳۷۷ با حضور وزیر فرهنگ و آموزش عالی و استاندار وقت با تلاش و پی­گیری هیئت موسس آن افتتاح شد و حاصل تجربیات مشترک دانشگاهیان و دبیران ریاضی در این مکان کوچک تبلور یافت. انجمن علمی آموزشی معلمان ریاضی اصفهان، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان از حمایت­کنندگان اصلی و برنامه­ریزان راه­اندازی این خانه بودند. خانه در ابتدا زیر نظر ستاد سال جهانی ریاضیات و شهرداری فعالیت می­کرد، اما پس از تشکیل خانه­های ریاضیات در شهرستان­های دیگر، شورای خانه­های ریاضیات در تهران به عنوان یک نهاد علمی غیردولتی زیر نظر کمیسیون  انجمن­های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری فعالیت خود را ادامه داد. این شورا با بررسی عملکرد خانه­های ریاضیات مجوز تشکیل و فعالیت آن­ها را صادر می­نماید، که خانه ریاضیات اصفهان تا کنون به عنوان یکی از الگوهای برتر و اولیه این حرکت علمی مطرح بوده است .

اکنون خانه پس از فعالیت­های چشمگیر محلی، ملی و بین­المللی خود، سرانجام به عنوان یک نهاد غیردولتی مستقل ولی با حمایت شهرداری زیر نظر یک شورای علمی فعالیت دارد.
طرح ساختمان چهار باله خانه ریاضیات اصفهان در زمینی که شهرداری اصفهان در اختیار قرار داده بود به منظور ایجاد فضایی مناسب با مجموعه فعالیت­های خانه، پس از مطالعات بسیار، به تصویب نخستین شورای اسلامی شهر اصفهان رسید و شهرداری عملیات ساختمانی را از سال ۱۳۸۰ آغاز نمود. در تکمیل و تجهیز دو بال از این طرح مصوب، استانداری اصفهان، کارخانه­های سیمان وابسته به سازمان صنایع اصفهان، وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری، آیسسکو و نهاد ریاست جمهوری علاوه بر شهرداری مشارکت داشته­ا­ند، قرار است این بخش از ساختمان بزودی آماده بهره ­برداری گردد.

 

ورود به سایت خانه ریاضیات اصفهان

 
معرفی کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی شهرداری اصفهان، به عنوان اولین مرکز چند رسانه­ای در شهر اصفهان و با زیربنایی بالغ بر ۱۲۰۰۰ مترمربع در پنج طبقه احداث شده و نمای خارجی آن مکعب شکل می­باشد. لازم به ذکر است این مرکز با ویژگی­های منحصر به فرد خود، روزانه پاسخگوی نیاز بیش از ۲۰۰۰ نفر از شهروندان می باشد.

کتابخانه مرکزی سعی دارد با توسعه فعالیت­ بخش­های موجود و گسترش خدمات خود، همگام با آخرین پیشرفت­ها و دستاوردها در زمینه خدمات کتابخانه­ای و فناوری اطلاعات، بیش از پیش در خدمت به شهروندان، مراجعین و علاقه مندان به کتاب و اطلاعات باشد. برخی از بخش­ها و خدمات کتابخانه مرکزی عبارتند از:

ü     خدمات کتابخانه­ای

-        بخش امانت کتاب (مخزن با بیش از ۱۱۰ هزار جلد کتاب)

-        بخش دیداری- شنیداری(با دارا بودن بیش از ۴۸۰۰ عنوانCD  و DVD در موضوعات مختلف)

-        بخش مرجع (مخزن با بیش از ۱۱ هزار جلد کتاب مرجع)

-        بخش کتب نفیس (مخزن با بیش از ۷۰۰۰ جلد کتاب خطی، چاپ سنگی و نفیس)

-        بخش نشریات جدید ( با بیش از ۳۲۰ عنوان مجله و ۲۰ عنوان روزنامه)

-        بخش نشریات قدیمی

-        سالن مطالعه (ویژه دانشجویان ارشد و دکترا)

-        مشاوره تحصیلی

ü     خدمات وب و دیجیتال

-        پورتال تحت وب کتابخانه دیجیتال  www.dlim.ir

 • منابع خطی، نفیس، چاپ سنگی و ...(با قابلیت تورق آنلاین و دانلود طبق قوانین)
 • منابع گویا www.audio.dlim.ir
 • منابع چند رسانه­ای

-        بخش اطلاع رسانی www.isfill.ir

 • شاخه مرکز منطقه­ای اطلاع رسانی علوم و فناوری شیراز و پایگاه علوم استنادی جهان اسلام
 • قابلیت دسترسی به پایگاههای فارسی (نمایه، نمامتن، مگیران، سیویلیکا و ...) و بیش از ۲۰ پایگاه لاتین

-        سالن اینترنت

ü     خدمات جنبی

-        سالن اجتماعات باگنجایش ۳۳۰ نفر(ویژه برگزاری سمینارهای علمی و فرهنگی)

-        سالن آموزش با گنجایش ۷۰ نفر (ویژه برگزاری دوره­های آموزشی)

-        گالری های هنری (با ظرفیت ۱۵۰۰ عدد تابلو)

ü     خدمات توسعه فرهنگ مطالعه

- طرح امانت بین کتابخانه­ای

به واسطه این طرح کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان،‌ دانشگاه اصفهان،‌ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشگاه صنعتی، دانشگاه صنعتی مالک اشتر، دانشگاه هنر ، دانشگاه پیام نور و مرکز تحقیقات معلمان منابع خود را جهت امانت و دسترسی اعضای یکدیگر به اشتراک می­گذارند. مخاطبین این طرح ؛ پزشکان، اعضای هیأت­های علمی، دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و بالاتر می­باشند، که می­توانند علاوه بر منابع کتابخانه­های وابسته به سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان از کلیه منابع سایر کتابخانه های عضو این طرح که بالغ بر نیم میلیون جلد کتاب فارسی و لاتین است، استفاده نمایند.

- طرح پیک دانایی

در این طرح جهت تامین رفاه و آسایش شهروندان به ویژه اقشار خاصی از جامعه که جهت مراجعه حضوری به کتابخانه با مشکل مواجه هستند، کتابخانه پس از درخواســت تلفنی اعضاء اقدام به ارسال و بازگشت کتاب از طریق پیک رایگان می نماید. اولویت در این طرح با جانبازان ۵۰% به بالا، معلولین جسمی و حرکتی و سالمندان بیش از ۶۰ سال می باشد.

- طرح کتاب مادر کودک

مادران و بانوان گرامی با عضویت در این طرح می توانند طی یک دوره زمانی مشخص سی دی و کتاب هایی را در زمینه بارداری و در قالب پنج بسته که به ترتیب با عناوین؛ مراقب های قبل از بارداری، مراقبت های دوران بارداری و مراقبت های بعد از زایمان می­باشند را بصورت جداگانه هرکدام به مدت یکماه امانت گرفته تا با مطالعه آنها به سلامت روحی و جسمی خود ، خانواده و فرزندانشان کمک نمایند.

- باشگاه مبادله کتب اهدایی

اهدای کتاب، سنتی مرسوم و پسندیده بوده و یکی از راههای بالا بردن سرانه مطالعه در کشور می باشد. لذا کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان در راستای ارتقای فرهنگ کتابخوانی اقدام به برپایی باشگاه مبادله کتب اهدایی نموده است تا هموطنان عـزیز بتوانند با سهیم شدن در این امر پسندیده، پس از مطالـعه کتاب خویش آن را در اختیار فـرد دیگری قـرار داده و خود نیز کتاب دیگری جهت مطالعه انتخاب نمایند.

 

 

آدرس: اصفهان، خیابان باغ گلدسته، روبروی پارک شهید رجایی

تلفن: ۲۲۳۹۹۳۸-۲۲۳۹۹۳۶-۲۲۳۵۴۱۰    فاکس: ۲۲۳۹۹۳۵

پایگاه اینترنتی: www.cle.ir


آخرین بروزرسانی ( شنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۴۰ )
 
معرفی کتابخانه دانشگاه هنر

کتابخانه دانشگاه هنر اصفهان  واقع در خیابان استانداری یکی از غنی ترین کتابخانه های تخصصی کشور درخصوص رشته هنر میباشد.

این کتابخانه نزدیک درب ورودی دانشگاه ودارای ساختمان قدیمی با معماری ایرانی می باشد .(بنای این دانشگاه جز یکی از بناهای زیبای قدیمی اصفهان به شمار می رود)  

کتابخانه در ۳ درب درراهروی ورودی دانشگاه واقع است که درب اول بخش مرجع وهمچنین بخش جستجوی اسناد با استفاده از سیستم

رایانه ای (SEARCH)برای دانشجویان است ،درب دوم بخش امانت ودرب سوم بخش فنی کتابخانه را شامل می شود.

بخش مرجع شامل کتب مرجع ،کتب نفیس ،مجلات تک جلدی ،آرشیو مجلات وبخش لوح های فشرده CDاست .بخش امانت شامل مخزن کتابها است که رده ی N(رده هنر)در آن جامعیت بیشتری دارد.در بخش فنی از نرم افزار پیام مشرق برای فهرست نویسی ورده بندی ودیگر امور فنی استفاده می شود.

نظام رده بندی مورد استفاده ی این کتابخانه رده بندی کنگره می باشد .

 

ورود به سایت کتابخانه دانشگاه هنر

 
منابع قابل ارائه در طرح امانت کتابخانه مرکزی شهرداری مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۰

فهرست منابع قابل ارائه در طرح امانت کتابخانه مرکزی شهرداری:

فهرست پایگاهها و بانکهای اطلاعاتی:
نمایه
Civilica
Magiran


۴.فهرست پایگاههای کتابخانه منطقهای علوم و تکنولوژی شیراز شامل :    


آخرین بروزرسانی ( چهارشنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۸ )
 
منابع کتابخانه های دانشگاه اصفهان

منابع کتابخانه های دانشگاه اصفهان :

فهرست پایگاههای اطلاعاتی :

Scienc Direct

Springer

IOP

MathSciNet

Ebsco

Proquest

ISI

ACM

ACS

APS

AIP

Emrrald

 
امار منابع موجود در کتابخانه دانشگاه مالک اشتر مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۰

منابع موجود در کتابخانه شهید دکتر چمران دانشگاه صنعتی مالک اشتر:

فهرست پایگاههای اطلاعاتی :
۱.Science Direct
۲.Springer
۳APS.
۴.AIP


آخرین بروزرسانی ( چهارشنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۵۵ )
 
درباره کتابخانه مرکزی دانشگاه اصفهان

 

کتابخانه مرکزی دانشگاه اصفهان مرکز تجمع مراجع علمی و اطلاعاتی از جمله کتابها، مجلات، پایان نامه ها و ... می باشد.

اهداف :

کتابخانه مرکزی دانشگاه اصفهان دارای اهداف زیر می باشد:

 • ایجاد بستری مناسب برای افرادی که علاقه مند به آموزش خود می باشند.
 • ارتقاء علم و فرهنگ جامعه عزیزمان.
 • تمرکز منایع اطلاعاتی و ایجاد تسهیلات دسترسی به آنها.
 • ایجاد یک کتابخانه نمونه.
 • کمک به برنامه درسی در سطح وسیع تر برای رشته های متعدد
 • کمک به تحقیقات و دروس در سطح عالی و تخصصی
 • کمک به تحقیقات و کادر آموزشی در سطوح عمیق ، گسترده و تخصصی
 • القاء و اعتلای فرهنگ مطالعه و تحقیق
 • گردآوری متون اعم از کتب چاپی فارسی و غیر فارسی، نشریات ادواری، اسناد و مدارک، مواد سمعی و بصری، نسخ خطی و غیره
 • اطلاع رسانی در کلیه زمینه های علمی
 • ارائه خط مشی به منظور ایجاد هماهنگی بین کتابخانه ها

 

ورود به سایت کتابخانه دانشگاه اصفهان

 
جستجوی مشترک بین کتابخانه ها مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر سایت   
دوشنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۰

کتابخانه مرکز تحقیقات معلمان اصفهان از سال ۱۳۶۳ فعالیت خود را آغاز نموده است. این کتابخانه در سه طبقه به شرح زیر می باشد. مخزن اصلی کتابخانه در قسمت زیرزمین، آرشیو مجلات و کتابهای مرجع، اسناد و گزارشات& مدیریت و قسمت اداری کتابخانه در طبقه همکف و سالن مطالعه خواهران و برادران در طبقه اول قرار گرفته است.

ساعات کار کتابخانه: از ساعت ۵/۷ صبح الی ۵/۷ شب و روزهای جمعه از ساعت ۸ الی ۱۲ می باشد.

منابع الکترونیکی: پایگاه اطلاعات نمایه

آمار: کتابهای فارسی و لاتین ۱۵۵۰۰۰ مقالات فارسی ۲۱۵۰۰۰پایان نامه ۲۵۰۰اسناد گزارشات ۵۰۰۰

آدرس : اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر

تلفن ۲۳۶۳۳۳۴ و تلفنهای ۱۵-۲۳۵۶۳۱۱ فکس ۲۳۵۶۳۱۶

لینک کتابخانه http://۸۹.۱۶۵.۱۱۱.۱۰۱/simwebclt

آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید


آخرین بروزرسانی ( دوشنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۲۱ )
 
تماس با کتابخانه دانشگاه علوم پزشکی

 

 
«شروعقبلی12بعدیانتها»

صفحه 1 از 2
طراحی شده توسط رسول خالقی

/p>

شما از یک مرورگر غیر استاندارد استفاده می کنید